BENİM SÜNNETİMİ YAŞATAN MUHAKKAK BENİ SEVER. BENİ SEVEN KİŞİ İSE BENİMLE BERABER OLUR. Hz. MUHAMMED(sav)

KUTLU DOĞUM HAFTASI COŞKUSU

  İlçe Müftülüğümüz tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Hz. Peygamber (s.a.v) ve İnsan Sevgisi konulu bir konferans düzenlendi. Esnaf Kefalet Sarayında düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

  Taşgüney Köyü Camii İmam Hatibi Yusuf Özdemir'in Kuran tilavetinden sonra açış konuşması yapan İlçe Müftü Vekili ve Vaiz Emir Veran, Kutlu Doğum Haftasının amacının insanlarda var olan Peygamber sevgisini ön plana çıkarmak ve İslâm'ın kardeşlik, barış, huzur ve güven gibi evrensel prensiplerini kültürel etkinliklerle halkımıza aktarmak olduğunu vurguladı.

  Açış konuşmasının ardından Türkeli Müftülüğü Din Görevlileri Korosu, Hz. Peygamberi anlatan segah ve hüzzam makamında ilahiler sundu.

  Konferansa konuşmacı olarak katılan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recai Doğan da, Hz. Peygamber'in (s.a.v) ahlakına, insan sevgisine ve insana verdiği değere temas ederek çarpıcı örnekler verdi. Peygamberi sevmenin öncelikle onu anlamaktan sonra da yaşamaktan geçtiğini belirten Recai Doğan, O'nun getirdiği evrensel mesajın, ahlaki prensiplerin ve insani değerlerin sadece bir kaçını ilke edinmemiz bile hayatımızda çok önemli ve olumlu değişiklikler meydana getireceğini kaydetti.

  İlçe Kaymakamı Özkan Demir, İl Müftüsü Ahmet Faruk Kuluş, Belediye Başkanı Ahmet Yıldırım, daire amirleri, din görevlileri ile çok sayıda vatandaşın izlediği program Feyzanur ÖZTÜRK'ün okuduğu Yağmur şiiriyle sona erdi.
 

Kutlu Doğum Haftası Fotoğrafları:TIKLAYIN

                                                                                                                                                Kayabaşı Haber/TÜRKELİ